Zdravotní záchrannná služba a plyšový panáček Kryštůfek dětem

16.10.2017 Hradec Králové - Evropský den záchrany života

Kryštůfek se spolu s Královéhradeckými záchranáři chystá na velikou akci v pondělí dne 16.10.2017. To datum je důležité: je to EVROPSKÝ DEN ZÁCHRANY ŽIVOTA! Připomenou si ho lidé v celé Evropě.

V obchodním centru FUTURUM v Hradci Králové se budou od rána 8:30 střídat na pěti stanovištích žáci 4. a 5. tříd základních škol. Celkem asi 200 dětí. Na pěti stanovištích si osvojí základní znalosti a dovednosti, které jsou důležité pro záchranu lidského života.

Tým „Kryštůfkářů" bude pomáhat záchranářům a na stanovišti Malování s Kryštůfkem obdrží žáci i drobné Kryštůfkovské pozornosti: to aby na toto „školní" záchranářské dopoledne nezapomněli.

V odpoledních hodinách akce pokračuje pro běžné návštěvníky obchodního centra. Nejvíce nás potěší, když se zastaví rodiny s dětmi. Pro všechny to bude poučné a trochu i zábavné.

Přítomna bude i patronka projektu, Zlata Adamovská, a bude podepisovat své Kryštůfkovské pohlednice.

Akci organizuje Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje a odbornou garanci nad celou akcí má Česká resuscitační rada. Oběma organizacím děkujeme za spolupráci.

Jan Svoboda
Předseda správní rady NFK

PDF ke stažení


14.7.2017 Brno – Kryštůfkovská rodina

Kryštůfek má příznivce z různých důvodů a mezi různými lidmi. Samozřejmě nejinformovanější je „rodina" zdravotnických záchranářů. Zde je hezký příklad.

Dominik Šimák (6 let) má maminku, která pracuje na ředitelství ZZS Jihomoravského kraje.

A tak od ní ví asi leccos o záchranářích a také ví, kdo je plyšový Kryštůfek záchranář a jak pomáhá dětem, když se dostanou do sanitky....

Malý Dominik se sice nezúčastnil žádné oficiální akce a soutěže Malování s Kryštůfkem, ale namaloval moc pěkný velký obrázek se záchranářskou tématikou. Jsme rádi, že tento obrázek můžeme zveřejnit. A velmi nás těší, že Kryštůfek je v tomto směru pro děti inspirací a zvyšuje jejich zájem o pomoc jiným lidem.

Jan Svoboda

Nadační fond KryštůfekKryštůfek - 14.7.2017 Brno – Kryštůfkovská rodina - 1

7.7.2017 Jánské Lázně - V sanitce s ním jel Kryštůfek záchranář…… (Přepis z Face Booku)

Zdravím vás kolegové, náš Toníček se bohužel včera po pádu s kočárkem v Jánských Lázních projel RZ do nemocnice v Trutnově. V sanitce s ním jel Kryštůfek záchranář, udělalo mi to v tu chvíli trochu radost i přes tu hroznou situaci. Ale...... dozvěděla jsem se, že Kryštůfků mají nedostatek. V sanitce jezdí jen jeden a dětem se půjčí většinou jen na cestu do nemocnice.... Tondovi Kryštůfek pomohl a tak bych chtěla poděkovat všem kdo Kryštůfka podpoří. Až se vrátíme domů hned nějaké do sanitek pošleme....

Ivanka Vosáhlová


Naše odpověď:

Dobrý den paní Vosáhlová,

jsme samozřejmě rádi, že Vás náš plyšový Kryštůfek zaujal, ale na druhou stranu nás mrzí, že v sanitce, ve které se ocitl váš Toník, nebylo zrovna dostatek plyšáků. Celý projekt je ze 100% závislý na příspěvcích od dárců, takže jsme co do kvantity poměrně omezeni.

Pokud byl Tondovi Kryštůfek pouze zapůjčen a neodnesl si ho domů, tak nám prosím pošlete na Vás kontaktní adresu a my Vám Kryštůfka pošleme přímo domů.

Samozřejmě budeme moc rádi, když budete o našem Kryštůfkovi hezky mluvit ve svém okolí a odkážete své známé na naše webové stránky, kde jsou uvedeny všechny možnosti, jak můžete náš projekt podpořit.

Martin Jelínek

za Nadační fond KryštůfekKryštůfek - 7.7.2017 Jánské Lázně -  V sanitce s ním jel Kryštůfek záchranář……  (Přepis z Face Booku) - 1

3.2.2017 Jihlava - Kryštůfkovské zkušenosti záchranářů z Vysočiny

Náš Nadační fond Kryštůfek už léta úspěšně spolupracuje se záchranáři ZZS Kraje Vysočina. Nyní, v únoru 2017, jsme dostali z vedení organizace tři čerstvé záznamy o tom,  jak Kryštůfek pomohl zraněným dětem. Děkujeme a rádi zveřejňujeme.

Jan Svoboda, Nadační fond Kryštůfek

„ Na výjezdu jsme darovali Kryštůfka 6 leté holčičce, která byla účastnicí dopravní nehody - autobus, kterým cestovala, narazil do stromu. Maminka holčičky byla lehce zraněná, holčičku bolela hlava. Při příchodu k sanitnímu vozidlu Karolínka dostala strach, plakala a bohužel musela sedět odděleně od matky, proto jsme jí darovali Kryštůfka. Holčička přestala plakat."

„Výjezd k chlapci 4,5 roku, opařeného na 20% těla II. a III. st.. Kryštůfka jsme si vzali hned z vozu do domu na základě zadané výzvy. První kontakt s chlapcem byl již s pomocí této uklidňující hračky. Malý pacient se nechal ošetřit a spolupracoval i při zajištění žíly."

„Dnes jsme věnovali Kryštůfka malé, téměř dvouleté Viktorce. Holčička doma spadla z gauče na hranu počítače přímo na obličej. Poté upadla do krátkého bezvědomí. Když jsme přijeli, byla holčička již při vědomí. Když nás viděla, byla v pohodě, ale když jsme se ji snažili vyšetřit, začala plakat a nebyla k utišení. Stejně tak v sanitce, když jsme se ji snažili připoutat. Když jsme vyndali Kryštůfka, holčička se uklidnila a měla radost z hračky. Celá cesta do nemocnice pak byla v klidu. Když jsme vystupovali z auta, již přijala Kryštůfka za svého kamaráda."Kryštůfek - 3.2.2017 Jihlava - Kryštůfkovské zkušenosti záchranářů z Vysočiny - 1 Kryštůfek - 3.2.2017 Jihlava - Kryštůfkovské zkušenosti záchranářů z Vysočiny - 2

21.12.2016 Vysočina – Odměny pro vítěze Malování s Kryštůfkem

Soutěž Malování s Kryštůfkem  - což bylo ve finále internetové hlasování - skončila před více než měsícem. Nyní, před Vánoci,  nastal čas pro předání věcných odměn vítězům, celkem dvanácti dětem po celé ČR.

Vítězové byli také na Vysočině, kde jsme věcné odměny předali slavnostně celkem pěti dětem. Byl to hezký předvánoční zážitek pro všechny zúčastněné. Děti byly nadšené z odměn (kromě kalendáře s velkou reprodukcí jejich obrázku také přehrávač MP3 a vlastní plyšový panáček Kryštůfek), ale i z dalších dárků, které dostaly.  Říkaly, že se už těší, až nás příští rok zase potkají na některé akci. Také my doufáme, že se příští rok - za asistence pana Kryštůfka - uvidíme.

Jarda a Madlenka Hodačovi, Humpolec

Za Nadační fond KryštůfekKryštůfek - 21.12.2016 Vysočina – Odměny pro vítěze Malování s Kryštůfkem - 1 Kryštůfek - 21.12.2016 Vysočina – Odměny pro vítěze Malování s Kryštůfkem - 2 Kryštůfek - 21.12.2016 Vysočina – Odměny pro vítěze Malování s Kryštůfkem - 3 Kryštůfek - 21.12.2016 Vysočina – Odměny pro vítěze Malování s Kryštůfkem - 4 Kryštůfek - 21.12.2016 Vysočina – Odměny pro vítěze Malování s Kryštůfkem - 5 Kryštůfek - 21.12.2016 Vysočina – Odměny pro vítěze Malování s Kryštůfkem - 6 Kryštůfek - 21.12.2016 Vysočina – Odměny pro vítěze Malování s Kryštůfkem - 7 Kryštůfek - 21.12.2016 Vysočina – Odměny pro vítěze Malování s Kryštůfkem - 8 Kryštůfek - 21.12.2016 Vysočina – Odměny pro vítěze Malování s Kryštůfkem - 9 Kryštůfek - 21.12.2016 Vysočina – Odměny pro vítěze Malování s Kryštůfkem - 10

1.9.2016 Jihlava – Kryštůfek se kamarádí se Šťastnou hvězdou

Ahoj, včera jsme byli s Kryštůfkem pozváni na slavnostní otevření centra Hvězdička v Jihlavě, které spadá pod nadační fond Šťastná hvězda. Byly nám zde představeny prostory, které budou sloužit pro veřejnost, kde budou různé dílničky, besedy a kurzy. Hvězdičku přišli podpořit spisovatelka Tereza Čiháková, skupina Maxíci, Martin Maky Málek a zástupci města, podnikatelů a Jihlavské nemocnice, kteří Kryštůfka znají z urgentního příjmu. Oba nadační fondy mají k sobě blízko ve svých programech, oba pomáhají potřebným dětem. Naše příbuznost je dobrým základem profesionálního partnerství obou organizací. Děkujeme za úžasné odpoledne paní ředitelce Aleně Skovajsové.

Jarda a Madlenka Hodačovi

za Nadační fond Kryštůfek v HumpolciKryštůfek - 1.9.2016 Jihlava – Kryštůfek se kamarádí se Šťastnou hvězdou - 1 Kryštůfek - 1.9.2016 Jihlava – Kryštůfek se kamarádí se Šťastnou hvězdou - 2 Kryštůfek - 1.9.2016 Jihlava – Kryštůfek se kamarádí se Šťastnou hvězdou - 3 Kryštůfek - 1.9.2016 Jihlava – Kryštůfek se kamarádí se Šťastnou hvězdou - 4 Kryštůfek - 1.9.2016 Jihlava – Kryštůfek se kamarádí se Šťastnou hvězdou - 5 Kryštůfek - 1.9.2016 Jihlava – Kryštůfek se kamarádí se Šťastnou hvězdou - 6 Kryštůfek - 1.9.2016 Jihlava – Kryštůfek se kamarádí se Šťastnou hvězdou - 7 Kryštůfek - 1.9.2016 Jihlava – Kryštůfek se kamarádí se Šťastnou hvězdou - 8 Kryštůfek - 1.9.2016 Jihlava – Kryštůfek se kamarádí se Šťastnou hvězdou - 9 Kryštůfek - 1.9.2016 Jihlava – Kryštůfek se kamarádí se Šťastnou hvězdou - 10 Kryštůfek - 1.9.2016 Jihlava – Kryštůfek se kamarádí se Šťastnou hvězdou - 11 Kryštůfek - 1.9.2016 Jihlava – Kryštůfek se kamarádí se Šťastnou hvězdou - 12 Kryštůfek - 1.9.2016 Jihlava – Kryštůfek se kamarádí se Šťastnou hvězdou - 13 Kryštůfek - 1.9.2016 Jihlava – Kryštůfek se kamarádí se Šťastnou hvězdou - 14 Kryštůfek - 1.9.2016 Jihlava – Kryštůfek se kamarádí se Šťastnou hvězdou - 15

Archív článků najdete ZDE

Díky Vám jsme mohli předat do 31.5.2017 už
25.544 Kryštůfků zraněným nebo nemocným dětem

Chci také pomoci